تبلیغات در اینترنتclose
آموزش قدم به قدم طراحی پوسته وردپرس از مبتدی تا پیشرفته
ads مکان تبلیغات شما
زمان جاری : پنجشنبه 08 خرداد 1399 - 1:23 قبل از ظهر
نام کاربری :
پسورد :

ads ads ads ads
پاسخ جدید
نویسنده پیام
iman
آنلاین

محل زندگی: K@rAj
شناسه یاهو: imanbabaei7979
تشکرها : 10
آموزش قدم به قدم طراحی پوسته وردپرس از مبتدی تا پیشرفته
سلام به همه کاربرایِ عزیز

امیدوارم که حالتون خوب باشه ،

خیلی وقت بود قصد داشتم آموزش کامل طراحی قالب وردپرس از مبتدی تا پیشرفترو بزارم چون بعضی جاها دیده بودم که با بی انصافی و .... پوسته هایی که ارزش چندانی ندارن رو با قیمت های میلیونی به کاربر از همه جا بی خبر میفروختند.

خب الان شروع می کنم.

-----------------------------------

هر کسی که با وردپرس آشنا میشه و با اون کار میکنه از سادگی و قدرتمند بودنش لذت میبره و علاقه مند میشه تا همیشه با اون کار کنه

اولین چیزی که به ذهنش میرسه اینه که خودش برای سایتش پوسته طراحی بکنه ولی وقتی به قسمت پوسته سایت میره با دیدن تکه تکه بودن فایل های قالب وردپرس تقریبن نا امید میشه چون فک میکنه خیلی خیلی سخته و .....

اما بهتره به همه اونایی که همچین ذهنیتی براشون ایجاد شده بگم که یکی از بهترین و فک کنم مهمترین ویژگی این بخش اینه که فایل ها و قسمت های پوسته وردپرس از هم جدا هستن و تکه تکه هستن چون هم در موقع طراحی کار رو ساده تر میکنه و هم در موقع تغییر یا رفع مشکل یا ....

یکی دیگه از مزیت های تکه تکه بودن اینه که سرعت بارگذاری سایت و پوسته بالا میره !

توی این تاپیک تصمیم گرفتم از مبتدی ( یعنی اولین باری که میخواید برای وردپرس پوسته بزنید ) تا پیشرفته و حرفه ای پیش بریم که بتونید به صورت کامل یک پوسته رو طراحی کنید ، که اگر مشکلی پیش نیاد ، به امید خدا تا آخرش همراهتون هستم .

ما در اینجا فرض رو بر این میگیریم که شما html و css رو در حدودی آشنایی دارید ( آموزشش رو هم در تاپیک دیگه توسط Black_sky آموزش داده میشه که بتونید از psd به html تبدیل کنید )

خب ببینید طراحی پوسته وردپرس خیلی خیلی آسونه طوری که شما خودتون در آخر میبینید که کاش از همون اول خودتون میرفتید و شروع میکردید از بس که ساده و راحت بوده !!!

برای شروع موارد زیر رو لازم دارید :

آشنایی حدود 20% با html و css که فقط بتونید کدهارو بشناسید و استفاده کنید

2 - یک نرم افزار notepad

3 - یک نرم افزار وب سرور مثل wampp یا xampp یا easyphp که من xampp رو که کامل هست پیشنهاد میدم ولی چون مبتدی هستید نرم افزار easyphp رو نصب کنید که کار باهاش خیلی خیلی راحته ( آموزش های زیادی در گوگل هست )

4 - منتظر چیز دیگه ای بودید ؟ فقط کمی همت و پشتکار علاقـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــه همین !

حالا میریم سراغ کدها و ....

خواستم خودم همه کدهای وردپرس رو توضیح بدم و همه تگ ها و ... که دیدم هم تاپیک خیلی طولانی میشه و هم اینکه وقت رو میگیره و ممکنه من نتونم زیاد واضح و کارا در مورد تگ ها توضیحات بدم و از گیج شدن کاربر جلوگیری بشه

پس شما اول باید با توابع وردپرس آشنا بشید که بهترین و به روزترین مرجع خود وردپرس هست در این آدرس :

http://codex.wordpress.org

خب نیازی نیست زیاد خودتون رو درگیر فهمیدن تگ ها و توابع وردپرس کنید چون در هر جا که بهشون برسیم توضیح مختصر میدم و لینک به مرجع و توضیحات کاملش رو میزارم که آموزش کامل و 100% باشه این صفحرو هم معرفی کردم تا بتونید آشنا بشید.

------------------ خیــــــلی مــهــم -----------------

تا اینجا همه چی برای شروع آمادست اما یه چیزای خیـــــــــــــــــــــــــــــــلی خیــــــــــــــــــــــــلی مهمی هست که من از طرف خودم میگم که بهتون قول میدم اگر رعایت کنید یکی از بهترین طراحای وردپرس بشید !

1 - سعی کنید ( باید ) همیشه کدهایی که لازم دارید رو تایپ کنید و هرگز و هرگز از copy و paste استفاده نکنید .

2 - اگر جایی به مشکل بر خوردید نا امید نشید چون اگر قرار بود مشکل حل نشه هیچوقت به وجود نمی اومد ( رابطه علت و معلول :D )

3 - همه فک میکنن که با خوندن کتاب و آموزش و ... میتونن یاد بگیرن اما سخت در اشتباهن چون شما هزاران کتاب رو هم از حفظ باشی بازم چیزی نمیدونی چون مهمترین و مهمترین چیز در یادگیری ، تمرین ، تمرین و تمررررین هستش !

4 - هیچوقت و هیچوقت از نرم افزارهای آماده طراحی مثل دریم ویور و .... استفاده نکنید چون کم کم نابودتون میکنه !

5 - علاقه فراموش نشه و مطمعن باشید اگر چیزی رو یاد بگیرید اون رو دوست خواهید داشت !

6 - همیشه یادتون باشه سخت ترین راه ها بهترین راه ها هستن پس هیچوخ از سختی کار ناراحت نشید .

تو این تاپیک تقریبن هر روز یه پست آموزشی میزارم تا بعد از پست برید و تمرین کنید تا فردا برای بخش دیگش آماده بشید .

بعد اینکه آموزش هارو به صورت تصویری میزارم و در آخر هم همرو تبدیل به یه کتاب میکنم ( pdf ) و میتونید به صورت یه جا کل آموزش رو دانلود کنید.

تو این تاپیک فقط آموزش قرار داده میشه و خواهشن پست سوالی مشکل ارسال نکنید یه تاپیک دیگه میسازم برای سوال ها

امیدوارم بتونید با این آموزش خودتون پوسته سایتتون رو طراحی کنید.

به امید خدا از پست بعدی آموزش رو شروع میکنم.

امضا کاربر

پنجشنبه 22 آبان 1393 - 12:18
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
تشکر شده: 3 کاربر از iman به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: javadkhof & ali054 & k4rim &
ehsan
آفلاین

محل زندگی: اسکینک
شناسه یاهو: doatishe@att.net
تشکرها : 6
پاسخ : 1 RE آموزش قدم به قدم طراحی پوسته وردپرس از مبتدی تا پیشرفته
ممنون داداش ایمان
شنبه 24 آبان 1393 - 14:40
تشکر شده: 1 کاربر از ehsan به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: k4rim /
ali054
آفلاین

محل زندگی: تهران
شناسه یاهو: baner054
تشکرها : 59
پاسخ : 2 RE آموزش قدم به قدم طراحی پوسته وردپرس از مبتدی تا پیشرفته
مرسی

امضا کاربر
تو هر تاپیکی که برم تشکر میزنم
چیزی ازم کم نمیشه
اصلا این مدلی حال میکنم چیکار داری

چهارشنبه 28 آبان 1393 - 07:31
تشکر شده: 1 کاربر از ali054 به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: k4rim /
k4rim
آفلاین

محل زندگی: skinak
شناسه یاهو: toolsin
تشکرها : 31
پاسخ : 3 RE آموزش قدم به قدم طراحی پوسته وردپرس از مبتدی تا پیشرفته
ممنون
چهارشنبه 28 آبان 1393 - 13:26
tavrizhark
آفلاین

پاسخ : 4 RE آموزش قدم به قدم طراحی پوسته وردپرس از مبتدی تا پیشرفته
خوب بود

سه شنبه 23 خرداد 1396 - 11:52

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.