ads مکان تبلیغات شما
زمان جاری : پنجشنبه 23 مرداد 1399 - 10:10 قبل از ظهر
نام کاربری :
پسورد :

ads ads ads ads
پاسخ جدید
نویسنده پیام
yeganeh1372
آنلاین

ارسال‌ها : 6
عضویت: 27 /9 /1398
بهداشت خوراکی ها و کروناویروس


به همان اندازه که مردم نسبت به COVID-19 احساس نگرانی و ترس می کنند، دچار سردرگمی نیز هستند. سوالاتی که از طرف مردم پرسسش میشود،اغلب با نحوه تغذیه و نیز پاکسازی خوراکی ها از ویروس در این دوران است. در ادامه به بررسی پاسخ چند سوال که بیشتر از طرف مردم پرسیده میشود، می پردازیم:

آیا کرونا از طریق بسته بندی مواد غذایی منتقل میشود؟
خیر شواهد نشان داده مدت زمان عمر کرونا بر روی بسته بندی مواد غذایی، مثل مقوا ها 24 ساعت است. به علاوه بر اساس گفته FDA ، هیچ مدرکی مبنی بر انتقال COVID-19 از طریق بسته بندی مواد غذایی وجود ندارد. در این مطالعه مشتخص شده ، بعد از هشت ساعت میزان ویروس روی مقواها به طور قابل توجهی کاهش یافته است.
اگر در این مورد نگران هستید می توانید بعد از تخلیه مواد غذایی دست های خود را به خوبی بشویید. و به مدت 24 ساعت خوراکی هایی که در بیرون از یخچال خراب نمیشوند را کنار بگذارید. در صورتی که هنوز اطمینان خاطر ندارید، می توانید بسته بندی مواد غذایی را بشویید.

بهترین روش برای شستشوی محصولات چیست؟
بهترین روش شستن آنها زیر آب جاری آب روان است. علیرغم آنچه که ویدیوهای آنلاین ویروسی نشان می دهد ، دیگر نیازی به استفاده از صابون نیست - و لطفاً مانند برخی از افراد از سفید کننده استفاده نکنید. USDA توصیه می کند از هر نوع مواد شوینده (بسیار کمتر از سفید کننده) برای شستشوی محصولات استفاده کنید ، زیرا ممکن است مواد موجود در سفید کننده ها بر روی خوراکی های به خصوص میوه ها باقی بمانند و در آنها جذب کنند.
هنگام شستشو ، دقت داشته باشید و پوست میوه ها و سبزیجاتی مانند خربزه و آووکادو را به خوبی بشویید ، حتی اگر پوست آنها را نمی خورید.


آیا می توانم برای افراد دیگر غذا درست کنم؟
بله امن است، CDC می گوید COVID-19 از طریق غذا منتقل نمی شود. فقط حتماً قبل از تهیه غذا دستان خود را به خوبی بشویید. (مثل همیشه!).
آیا خارج کردن خوراکی ها از بسته بندی ایمن است؟
آره. از آنجا که ویروس از طریق بسته بندی مواد غذایی یا مواد غذایی پخش نمی شود ، بیرون آوردن آنها کاملاً بی خطر است. فقط بهتر است به جای دست زدن به کارتن ها، مواد غذایی را به ظرف های خود منتقل کنید و قبل از غذا دست ها را به خوبی بشویید.
در حال حاضر چه خوراکی هایی را باید ذخیره کنم؟
برخی از مواد مغذی شامل برنج ، کنسرو لوبیا و سبزیجات ، کنسرو یا کیسه ماهی یا ماهی قزل آلا ، کره، گردو ، جو دوسر ، لبنیات دارای نگهدارنده و محصولات غیر لبنیات ، غلات سبوس دار ، ماکارونی ، لوبیا خشک یا عدس و میان وعده هایی مانند مغز پاپ کورن ، کراکر غلات سبوس دار ، سیب سیب زمینی و انواع کنسرو و خشک. و فراموش نکنید که برخی از محصولات تازه مدت زمان طولانی سالم نمی مانند مانند سیب زمینی و سیب زمینی شیرین ، سیب ، پرتقال ، پیاز ، کلم و هویج.
چگونه می توان مصرف تنقلات مدیرت کرد؟
برای افرادی که به کار کردن در خارج از خانه عادت دارند ، قرنطینه شدن با یک آشپزخانه پر از غذا در طول روز یک تغییر بزرگ است. همچنین ممکن است بی حوصله باشید و بیشتر غذا بخورید. این طبیعی و مورد انتظار است - بنابراین خود را کمی آرام کنید.
اما اگر می خواهید کمتر غذا بخورید، فضای کاری خود را از آشپزخانه خارج کنید ، اطمینان حاصل کنید که وعده های غذایی و میان وعده های شما مدیرت میشود. (پروتئین ، چربی و فیبر را در رژیم غذایی بگنجانید) بنابراین به زودی گرسنه نخواهید شد و غذاهای سالم مصرف می کنید.
http://health.atizo.se/post/1

چهارشنبه 24 اردیبهشت 1399 - 11:25
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.